Čakry a jejich význam

10-04-2022

Co jsou to čakry? Pro někoho naprostá samozřejmost, pro jiné zcela neznámý pojem. Když jsem svému okolí vyprávěla o svém projektu SpiritMe, zjistila jsem, že částečně žiji v určité bublině a domnívám se, že tento pojem musí znát každý. Zvídavé a někdy až nechápavé pohledy mě ovšem přesvědčily o opaku. Pojďme se proto krátce podívat na to, co jsou čakry a jaký je jejich význam.

Čakry a jejich význam

Slovo čakra pochází ze sánskrtu a překládá se je jako kruh nebo kolo. Čakry jsou energetická centra, která se nachází v našem těle. Každá z nich má vlastní barvu, symbol, název a ovlivňuje jinou část našeho těla. Jsou spojeny také s duševní stránkou naší bytosti a nejrůznějšími emocemi, se kterými se v průběhu života potýkáme. 

I když existuje nespočet čaker, vždy se hovoří zejména o sedmi tzv. základních čakrách, které procházejí podél naší páteře od míchy až k temeni hlavy. Každá z nich rotuje ve spirále a otáčí se jiným směrem. Pokud je některá z čaker zablokovaná, nebo rotuje opačným směrem než má, může se to projevit nejrůznějšími obtížemi na našem fyzickém i duševním stavu. Harmonizace čaker lze dosáhnout různými způsoby – meditací, aromaterapií, přikládáním příslušných polodrahokamů či nošením barvy či symbolu, který dané čakře odpovídá. A právě pro tyto účely jsem vytvořila čakrové náramky SpiritMe.

První kořenová čakra se nachází na konci páteře mezi konečníkem a pohlavními orgány. Reprezentuje naše zakořenění, pocit stability a bezpečí. Je jí přisouzena červená barva a následující polodrahokamy: rubín, granát, achát, karneol, korál či červený jaspis.

Druhá sakrální neboli křížová čakra se nachází mezi pupíkem a spodním koncem páteře nad pohlavními orgány. Reprezentuje centrum kreativity, emocionální inteligence a sexuální energie. Je jí přisouzena oranžová barva a následující polodrahokamy: karneol, citrín, ohnivý opál či tygří oko.

Třetí čakra solárního plexu je umístěna v dutině břišní. Reprezentuje centrum naší osobní identity, které ovládá všechny aspekty naší osobnosti, sebevědomí a ega. Je jí přisouzena žlutá barva a následující polodrahokamy: avanturín, citrín, jantar, záhněda či sluneční kámen.

Čtvrtá srdeční čakra je umístěna na hrudi v oblasti srdce. Reprezentuje centrum lásky, přijetí a soucitu. Je pomyslným mostem mezi tělem a myslí. Je jí přisouzena zelená barva a následující polodrahokamy: amazonit, smaragd, jadeit či chryzopras.

Pátá krční čakra se nachází na krku v oblasti hrtanu. Reprezentuje centrum komunikace a našich projevů ve vnějším světě. Je jí přisouzena světle modrá barva a následující polodrahokamy: akvamarín, achát, tyrkys či lapis lazuli.

Šestá čelní čakra je umístěna na čele v oblasti třetího oka. Reprezentuje centrum povědomí a intuice. Je jí přisouzena tmavě modrá barva a následující polodrahokamy: azurit, indigově modrý safír, sodalit, či lazurit.

Sedmá korunní čakra je umístěna na temeni hlavy. Reprezentuje centrum vědomí, hluboké moudrosti, spirituality a transformace. Je jí přisouzena fialová barva a následující polodrahokamy: ametyst, křišťál, fluorit či opál.

Pokud Tě téma zaujalo, podrobnější popis jednotlivých čaker nalezneš u produktů. A pamatuj, vybírej vždy srdcem, ne hlavou. Srdce se totiž nikdy nemýlí…  ❤🙏

Zpět na výpis článků

Buďte v obraze s našimi newslettery...

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se